WIKTOR KABAŁA - 659/K

OSWOIĆ ASPI, ŻYCIE Z ZESPOŁEM ASPERGERA

Wiktor urodził się 28.09.2010r. w 37 tygodniu ciąży z cechami niedotlenienia. W 7 dobie jego życia zdiagnozowano u niego wylewy dokomorowe II stopnia do lewej komory mózgu, a także poszerzenie miedniczki lewej nerki. Rokowania neonatologów były różne, poinformowano mnie, że syn może nie widzieć, nie słyszeć, nie chodzić.

Wiktor przygodę z rehabilitacją rozpoczął bardzo wcześnie, miał zaledwie 2,5 miesiąca kiedy trafił na rehabilitację ruchową metodą NDT-Bobath do wrocławskiej Przychodni „Promyk Słońca”. Po pierwszym roku życia profil rehabilitacji zmieniono na zajęcia z Integracji Sensorycznej. Początkowo odbywały się one odpłatnie również w w/w przychodni. Od 2013 roku Wiktor był podopiecznym SPD „Tęcza” w Oławie, gdzie do 2018r. kontynuowana była rehabilitacja ruchowa.

Na przełomie 2014 i 2015 roku zespół specjalistów zdiagnozował u Wiktora ZESPÓŁ ZASPERGERA. Towarzyszy temu także nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi, wada wymowy, wada postawy (koślawość stóp i kolan), a także wiele innych „ułomności”, które można korygować za pomocą specjalistycznych terapii. Wiktor ma szanse funkcjonować zupełnie normalnie, jednak wymaga to kosztownej rehabilitacji.

Od września 2016 roku uczęszcza do szkoły masowej z oddziałem integracyjnym. Niestety zajęcia rewalidacyjne przydzielone mu to kropla w morzu potrzeb. Zajęcia odpłatne są poza naszym zasięgiem finansowym. Syn na turnusie rehabilitacyjnym był ostatni raz w 2014 roku.

Jako matka nie potrafię pogodzić się, z tym że ograniczenia finansowe mogą zabrać szanse na samodzielność mojemu dziecku.
Dlatego uprzejmie proszę o przekazywanie darowizn dla mojego syna na konto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” o nr 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 w tytule przelewu wpisując 659/K WIKTOR KABAŁA.

Można nam także pomóc przekazując swój 1% podatku:

Zapraszam także na profil FB Wiktorka: https://web.facebook.com/oswoicaspiwiktorkabala/?fref=t