MARIETTA BOGACKA - 459/B

Marietka kiedy się urodziła (27.07.2011 r.) miała 10 pkt. Apgar i potem nadzwyczaj szybko zaczęła rozwijać się mowa, ale niestety nastąpił regres. W pewnym momencie pozostało tylko słowo „NIE!” i rozpoczęła się walka, aby m. in. znów zaczęła mówić!

Marietka cierpi na całościowe zaburzenie rozwoju ze spektrum autyzmu (autyzm atypowy) zdiagnozowane w wieku 3,5 lat. Posiada m. in. słabe napięcie mięśniowe, dysfunkcje integracji sensorycznej, alergie i nietolerancje pokarmowe. W roku 2015 r. udało nam się wyciszyć zaobserwowaną rok wcześniej nerwicę natręctw, poprawił się zaburzony kontakt wzrokowy, sen... Marietka znowu zaczęła współuczestniczyć w zabawach z innymi dziećmi. Wróciło m. in. słowo „MAMA”! i pojawiają się nowe słowa.

Marietka ma autyzm co nie znaczy jednak, że „nie ma uczuć”. Ona kocha, czuje i raduje się każdym sukcesem do tego bardzo mocno uwielbia się przytulać! Dziecko ciężko pracuje, aby pewnego dnia dorównać swoim rówieśnikom.

Wbrew powszechnej przestarzałej opinii autyzm się leczy i to z całkiem dobrymi efektami! Niestety, niewielu jest lekarzy, którzy potrafią i chcą leczyć autyzm, przy czym NFZ nie refunduje kosztów leczenia, specjalnej diety, ani kosztów suplementów. Koszty tego wszystkiego przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Bardzo Państwa prosimy o wsparcie dalszego leczenia i terapii Marietki, aby mogła zwyciężyć z chorobą i umiała kiedyś powiedzieć… „DZIĘKUJĘ!”

W zeznaniu podatkowym (PIT) wystarczy wypełnić trzy pola:

1. „Numer KRS”: 0000186434
  2. Wnioskowana kwota: _ _ zł, _ _ gr
  3. „Informacje uzupełniające”: Marietta Bogacka, 459/B

Darowizna

Można również pomóc Marietce dokonując wpłaty (nawet najdrobniejsza wpłata się liczy) na konto Fundacji:
nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
w tytule wpłaty wpisując: 459/B, Bogacka Marietta – darowizna

Więcej informacji o Marietce:
www.autyzmowo.wordpress.com