ZUZANNA ŚLIPKA - 432/S

ZUZIA ŚLIPKA

Nasza Zuzia przyszła na świat 10 stycznia 2013 roku. Pojawiła się,  ponieważ świat jej  potrzebował, a my, rodzice, pragnęliśmy. Sama  Zuzia, witając się z nami 10 dni przed wyznaczonym terminem porodu,  najwyraźniej również życzyła sobie jak najszybciej z nami zamieszkać.  Dziś, tym bardziej, nikt nie ma wątpliwości, że właśnie tu, pośród nas,  jest jej miejsce.

Od początku wspólnie zmagamy się z nadmiarem materiału  genetycznego, którym Zuzia została  obciążona. Dodatkowy chromosom,  odpowiadający za zespół Downa, skutecznie utrudnia nam życie. Wady  serca, obustronny niedosłuch, hipotonia mięśniowa, wada układu  moczowego w postaci  ektopii miednicznej i hipoplazji lewej nerki,  kamica pęcherzyka żółciowego, problemy ze wzrokiem,  zaburzenia        w  funkcjonowaniu gruczołu tarczycy i układu pokarmowego…sporo tego,  ale  nie  zamierzamy się poddać. Nigdy.

Aby zminimalizować skutki zaburzeń, spowodowanych  uwarunkowaniami  genetycznymi, nasza  Zuzka potrzebuje nieustającej  terapii, czyli regularnego, optymalnego oddziaływania otoczenia.        Od  chwili narodzin  nasza córka jest pod stałą opieką lekarzy               i specjalistów: pediatry, kardiologa,  neurologa, endokrynologa, laryngologa, gastroenterologa, radiologa, nefrologa, okulisty, stomatologa, ortodonty, a także  logopedy, psychologa, audiologa, pedagoga specjalnego i rehabilitantów. I chwała im za to!

Wierzymy, że zapewnienie Zuzi optymalnej opieki medycznej i paramedycznej oraz miłość  bliskich (która jest najlepszą terapią) pozwoli jej być szczęśliwą, tak jak na to zasługuje,  a  zasługuje bezsprzecznie.

Codziennie, swoim szczerym uśmiechem i  skrzącą się w oczach radością, Zuzia wyraża swoją  wdzięczność za to, że jest. I tą promienną wdzięcznością z każdym dniem coraz bardziej nas w sobie rozkochuje.

Klaudia i Michał, Rodzice Zuzi

--------------------------------------------------------------------------------------

DAROWIZNY NA LECZENIE I REHABILITACJĘ ZUZI

Zuzia jest podopieczną Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”.  Bardzo prosimy, aby Państwo - jeśli to tylko możliwe -  rozliczając się z urzędem skarbowym, zechcieli przekazać na leczenie i rehabilitację naszej Zuzi 1% swojego podatku.

Pozyskane środki pomogą pokryć koszty leczenia i rehabilitacji Zuzi, pozwolą na zakup leków, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy terapeutycznych, będą więc służyć jej rozwojowi nie tylko fizycznemu, ale i intelektualnemu oraz psychicznemu.

Dane do PIT-u:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko”

W informacjach uzupełniających należy wpisać cel szczegółowy:

"NA LECZENIE I REHABILITACJĘ ZUZANNY ŚLIPKI 432/S"

Darowizny na leczenie i rehabilitację Zuzi można także wpłacać na konto fundacji:

Stawnica 33    77-400 Złotów

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

W tytule przelewu trzeba wpisać:

"NA LECZENIE I REHABILITACJĘ ZUZANNY ŚLIPKI 432/S

Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy!