MARIUSZ GORZELAŃCZYK - 412/G

Mariusz Gorzelańczyk

Aby przekazać 1% z PIT za pośrednictwem fundacji SŁONECZKO należy podać nr KRS 0000186434 z dopiskiem 412/G Gorzelańczyk Mariusz. Aby przekazać dowolną darowiznę w dowolnym momencie za pośrednictwem fundacji Słoneczko należy wpłacić pieniądze na konto fundacji: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem 412/G Gorzelańczyk Mariusz. Fundacja Słoneczko nie pobiera prowizji.

Od urodzenia cierpię na zanik nerwów wzrokowych w obu oczach. Moja wada pogłębia się, tarcze wzrokowe są coraz bledsze, wzrok słabnie. Dawniej i do dziś byłem leczony kropelkami do oczu, nerwy wzrokowe próbowano wzmacniać podając witaminy z grupy „B”. Niestety nic to nie pomaga, witaminy oraz krople nie zahamowały rozwoju mojej choroby. Odbyłem szereg badań, konsultacji lekarskich u różnych specjalistów i żaden okulista w Polsce nie był w stanie leczyć mojego wzroku tak, aby zatrzymać postęp choroby lub aby mogła zaistnieć jakakolwiek poprawa widzenia.

Znalazłem rozwiązanie, którym jest przeszczep komórek macierzystych – jest to skomplikowany (niestety kosztowny) zabieg. Jest możliwość wykonania przeszczepu w Indiach, w klinice Beike BioTechnology, w której to wiele osób zaczęło widzieć lepiej a całkowicie ociemniali zaczęli mieć bynajmniej poczucie światła. Przykładem jest poznany przez mnie kolega Paweł z Białystoku, któremu wzrok po podaniu odpowiednich komórek poprawił się z 17% na 70%, w kolejnych przeszczepach jeszcze bardziej - link internetowy do historii Pawła: http://www.wyjsciezcienia.pl/ . Na leczenie w Indiach potrzebna jest kwota około 100 tys. zł. Indie to nie jest jedyne miejsce, gdzie można leczyć wzrok komórkami macierzystymi. Udało mi się znaleźć instytucję i nawiązać kontakt z Polskim Bankiem Komórek Macierzystych znajdujący się w Warszawie, gdzie zostałem skierowany ze swoim schorzeniem do doktora,  Pana Dariusza Boruczkowskiego. Pan doktor poprosił mnie o przesłanie dokumentacji medycznej, które zakwalifikowały mnie wstępnie przez PBKM do leczenia mojego schorzenia metodą komórek macierzystych, wypełniłem jednocześnie zgodę na przedłożenie dokumentacji do dalszego przedłożenia do komisji bioetycznej. Leczenie w Polsce będzie dla mnie łatwiejsze. Dnia 13 maja 2015r., komisja bioetyczna zakwalifikowała mnie do leczenia w Polsce i pierwszy przeszczep z planowanych pięciu zalecony jest na dzień 15 lipca 2015r. Z tego co mi wiadomo każdy kolejny ma być podawany w odstępach miesięcznych. Kwota jaką musze dysponować na cały przeszczep wynikająca z kosztorysu to 98500zł., z czego jak do tej pory otrzymałem kwotę 678,8zł głównie od swoich znajomych. Dysponuje niewielką ilością środków własnych, jest to kwota sięgająca 5000zł.

Pomimo wielu lat podawania komórek macierzystych, przeszczep w Polsce nadal jest uznawany za terapię eksperymentalną i NFZ nie ma podstawy prawnej do zrefundowania tego leczenia.

Urodziłem się w 1980r., mam dwie kochane córki Wiktorię lat 14 oraz Natalię lat 13. Od października 2013r., pracuję na pełen etat w Stowarzyszeniu Turystyki i Rekreacji „Zwiedzak”,  jako koordynator do spraw projektów. W poprzednich wyborach bez powodzenia kandydowałem do Rady Gminy Jerzmanowa. Mieszkam w Jaczowie, tutaj wykonuję pracę na rzecz Stowarzyszenia „Zwiedzak”. Mam duże plany jeśli chodzi o przyszłość, chcę wspomóc swoje dzieci na ile dam radę jak również pomagać innym potrzebującym osobom. Choroba oczu stara mi się pokrzyżować moje dalsze życiowe plany, ale myślę że z pomocą życzliwych osób uda mi się zebrać niezbędne pieniądze. Czas działa na moją niekorzyść, im bardziej zdegradowane nerwy wzrokowe, tym trudniej je odbudować.

Od miesiąca marca 2014 mieszkam i gospodarzę wspólnie ze swoją partnerką Grażyną Grębską – Drewa. W marcu 2015r. składaliśmy wspólny wniosek na turnus rehabilitacyjny do Głogowskiego PCPR`u. Nasze wspólne dochody, średnia z ostatnich 3 miesięcy wyniosły na osobę 886,84zł. miesięcznie netto. Niestety zarobienie potrzebnych pieniędzy w obecnej sytuacji jest niemożliwe, dlatego też apel o wsparcie finansowe na określony cel.

Od bieżącego roku jestem podopiecznym fundacji Słoneczko. Fundacja udostępniła dla mnie subkonta na które mogę przyjmować 1% podatku z PIT oraz każdą dowolną darowiznę.

Serdecznie dziękuję za każdą wpłatę czy też otrzymaną pomoc.