MIŁOSZ BUKOWIECKI - 305/B

APEL O WSPARCIE DLA MIŁOSZA BUKOWIECKIEGO

Nasz synek urodził się o czasie 29 maja 2013 roku. Otrzymał 9, potem 10 pkt w skali Apgar. W dniu wypisu ze szpitala (po USG główki) nic nie wskazywało, że za dosłownie dwa dni będzie przyjęty do szpitala ponownie, ale już w stanie ciężkim.

W 8 dobie życia Miłosz przeszedł śródmózgowy wylew krwi IV stopnia, czego skutkiem był duży krwiak na móżdżku, częściowy zanik płata potylicznego i ciemieniowego. Doszło do wodoglowia pokrwotocznego, więc synkowi założono zastawkę komorowo-otrzewnową, która po dwuch latach uległa dysfunkcji i musiała byc wymieniona na nową. Miłosz przypłacił to prawie dwutygodniowym krotokiem. Wg naszego neurochirurga mózg Miłosza przeżył traumę.

Obecnie nasz synek ma zdiagnozowany czterokonczynowy niedowład z przewagą strony lewej potocznie zwany mózgowym porażeniem dziecięcym oraz oczopląs poziomy. Jest opóźniony psychoruchowo.

Intensywną prywatną rehabilitację metodą NDT Bobath, a potem dodatkowo terapię z pedagogiem i logopedą rozpoczęliśmy najwcześniej jak to było możliwe. Terapia, która powolutku przynosi efekty jest bardzo kosztowna.

Nadal szukamy przyczyny wylewu. Wiele podejrzeń różnych rzadkich, ciężkich chorób nie potwierdziło się. Najnowsze badania genetyczne także nie rozwiązały zagadki koszmarnego wylewu. Przy okazji padło podejrzenie kolejnej choroby, tym razem Zespółu Dravet.

Miłosz jest coraz starszy, obecnie ma 7 lat i nadal nie chodzi samodzielnie, bywa agresywny i autoagresywny, ale mimo to jest fantastycznym chłopczykiem, który uwielbia się przekomarzać, droczyć, ma wspaniałą pamięć i jest świetnym kompanem do rozmów.

Uwielbiamy go!

Jako rodzice niepełnosprawnego dziecka wiele barier mamy do przejścia, od finansowych począwszy, a na architektonicznych skończywszy, dlatego prosimy o wsparcie w pokonywaniu choć jednej z nich.

Renata i Bartłomiej Bukowieccy, rodzice

Miłosz Bukowiecki  305/B

Konto do przekazywania darowizn:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”

Stawnica 33

77-400 Złotów