PAWEŁ MICHALSKI - 230/M

Paweł urodził się 17 lipca 2001 r. Od czwartego miesiąca życia choruje na autyzm wczesnodziecięcy. Jest pogodnym i sprawnym fizycznie dzieckiem, ale nie można się z nim normalnie komunikować. Mimo dobrego słuchu i sprawnego aparatu mowy, do dziś nie mówi.

Chłopiec potrzebuje stałej pomocy osób bliskich. Wymaga rehabilitacji funkcji poznawczych, stałego stymulowania jego rozwoju poznawczego, rehabilitacji funkcji ruchowych, stałego programu modyfikacji behawioralnej zachowań.

Od 2012 roku Paweł poddawany jest delfinoterapii, która jest szczególnie polecana autystykom. W czasie terapii dziecko pod nadzorem terapeuty bawi się z delfinem, wykonując różne polecenia ruchowe. Równie ważne są ultradźwięki emitowane przez delfiny, które potrafią działać leczniczo na organizm człowieka. Są znane przypadki dzieci, które nie potrafiły wypowiedzieć ani jednego słowa, a po takiej rehabilitacji rozmawiają, czytają i reagują na otoczenie.

Paweł już dwukrotnie uczestniczył w turnusie delfinoterapii w Turcji. Sprawiła mu ona wiele radości, a przede wszystkim przyniosla duże postępy w leczeniu choroby. Niestety, nie jest to terapia tania. Jej realizacja nie byłaby mozliwa bez wsparcia dobrych ludzi, którzy przekazali na ten cel 1% swojego podatku.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, dzięki którym możliwa była kontynuacja specjalistycznej terapii i prosimy o dalsze wsparcie

wdzięczni rodzice - Iwona i Henryk Michalscy

podaruj 1% podatku: KRS 0000186434 Paweł Michalski nr subkonta 230/M