GAWEŁ ULMAN - 21/U

GAWEŁ MARZYCIEL

Gaweł z bratem na turnusie rehabilitacyjnym w Międzybrodziu BialskimGaweł na łąceGaweł malujący rękomagaweł z autobusemGaweł rysuje aniołka

Nasz dziesięcioletni syn Gaweł uśmiechnął się do nas po raz pierwszy gdy miał 7 miesięcy. Inaczej działają wszystkie jego zmysły: mocniej słyszy, błędnie odbiera temperaturę (śnieggo parzy, a gorąca woda wydaje się zimna), denerwują go zapachy i dotyk, inaczej widzi. Nie rozumie przenośni, wszystkie wypowiedzi przyjmuje bardzo dosłownie. Ma autyzm. Współtowarzyszą temu autyzmowi zaburzenia Integracji Sensorycznej, hiperruchliwość oraz problemy z interakcją. Wiele problemów sprawiają mu też liczne alergie i astma oskrzelowa.

Ponieważ niemal od urodzenia dużo wysiłku i zapału wkłada w niezbędne dla jego rozwoju terapie, uczy się ze swoimi rówieśnikami (przy wsparciu asystenta). Uczestniczymy w zajęciach Integracji Sensorycznej, terapii na basenie, EEG Biofeedbacku, terapii słuchu Tomatisa, terapii neurologopedycznej, terapii pedagogicznej i Treningu Umiejętności Społecznych. Wskazane byłoby uczestnictwo Gawła w turnusach rehabilitacyjnych dla osób z autyzmem.

Gaweł ma jeszcze dwóch braci więc nie jest nam łatwo wygospodarować środki na rehabilitację. Mieszkamy na wsi, dlatego na wszystkie terapie dojeżdżamy daleko, za wiele zajęć płacimy. Gaweł uwielbia tramwaje, rysuje z pamięci wszystkie znane modele i kiedyś chciałby je projektować. Wierzymy, że przy jego pracowitości i zapale będzie to możliwe.

Przekazując darowiznę na jego rehabilitację pomorzesz mu dosięgnąc marzeń.

Aby przekazać Gawłowi 1% podatku należy:

w rubryce KRS wpisać 0000186434,

a rubryce cel szczegółowy: Ulman Gaweł 21/U

Bądź też najdrobniejsze
 wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Słoneczko

77-400 Złotów, Stawnica 33

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytuł wpłaty: Ulman Gaweł 21/U

Na Charytatywni.Allegropod hasłem "Autyzm Gawła do oswojeniaprowadzone są też aukcje charytatywne, z których wpłaty zasilą subkonto Gawła w fundacji Słoneczko.