ZUZANNA GANICZ - 201/G

Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w zbiórce środków finansowych na leczenie i rehabilitację mojej córeczki.

Zuzia urodziła się 5.07.2010r. w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie. Jej stan był ciężki, ponieważ poród nastąpił w 30 tygodniu ciąży.Ważyła 1700g. Miała zamartwicę urodzeniową i niewydolność oddechową. Trafiła na Oddział Intensywnej Terapii Noworodków, gdzie została umieszczona w inkubatorze i podłączona pod respirator. Po 30 dniach leczenia stan Zuzi był dobry. Zdiagnozowano u niej retinopatię wcześniaczą, z którą wiązało się jej późniejsze leczenie. Zuzia była pod ciągłą kontrolą różnych specjalistów np. neurologa, okulisty, laryngologa, pomimo tego dopiero później zdiagnozowano u niejmózgowe porażenie dziecięce. Miała niedowład obu kończyn dolnych i lewej kończyny górnej. Jej rozwój psychomotoryczny był opóźniony. W porażonych kończynach miała wzmożone napięcie mięśniowe. Zuzia w wieku 2 lat nauczyła się prawie prawidłowo siadać. Przez długi czas pełzała. Dzięki intensywnej rehabilitacji nauczyła się czworakować.

Zuzia aktualnie chodzi przy pomocy balkonika, ale nadal nie utrzymuje pozycji pionowej, nie potrafi sama stać. Lewa rączka nie jest jeszcze sprawna. Poza tym rozwija się prawidłowo pod względem umysłowym i emocjonalnym. Dziewczynka jest pod stałą opieką: pediatry, neurologa,okulisty i ortopedy. Zabiegi prowadzone są w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Dukli- Revita, Ośrodku  Terapii Zajęciowej w Sicinie oraz Gabinecie Terapii Mowy i Ruchu w Krośnie. Rehabilitowana była prywatnie w Łańcucie i Rzeszowie. Oprócz tego Zuzia ma ćwiczenia prowadzone w domu przez terapeutkę- Wiolettę Bąk oraz hipoterapię ( rehabilitacja przy pomocy koni). Rehabilitacja polega przede wszystkim na masażach, zabiegach metodą Vojty, NDT-Bobath, a także terapii w kombinezonach rehabilitacyjnych i magnetoterapii. Uczestniczy również w turnusach rehabilitacyjnych w Uniquecenter w Warszawie. Korzysta tam z takich metod jak: osteopatia, zintegrowana terapia taktylna, rehabilitacja ruchowa, Touch and Thrive. QRI, dotyk dla zdrowia, temprana, integracja sensoryczna, metoda Bowena- Bowtech, neurointegracja, terapia Ręki, terapia w kombinezonach Spidersuit. Leczenie przynosi rezultaty i Zuza zaczęła naukę chodzenia przy pomocy kuli czteropunktowych. W listopadzie miała przeprowadzoną fibrotomię, która zniwelowała jej przykurcze. Zabieg odbył się w Klewaniu na Ukrainie.

Aby Nam pomóc, mogą Państwo:

-dokonać wpłat na subkonto

-przekazać 1% swojego podatku

Dane do przelewu:

Stawnica 33, 77-400 Złotów

Bank SBL Zakrzewo o/Złotów

nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Tytuł: Zuzia Ganicz 201/G – darowizna

Przelewy w innych walutach:

Dane:

Wpłaty zagraniczne w euro: kod SWIFT (BIC):

Stawnica 33, 77-400 Złotów

GBW CPL PP, 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050

Z dopiskiem : Zuzanna Ganicz nr.201/G- darowizna

Wpłaty zagraniczne w USD: kod SWIFT(BIC):

Stawnica33, 77-400 Złotów

GBW CPL PP, 97 8944 0003 0000 2088 2000 0060

Z dopiskiem: Zuzanna Ganicz nr.201/G- darowizna

Dane do 1%:

KRS 0000 1864 34

CEL: ZUZANNA GANICZ NR.201/G

Bieżące informacje o Zuzi można znaleźć stronie: https://www.facebook.com/Zuza-Ganicz-1177152802299445/

Dziękujemy za okazaną pomoc.