ZOFIA ŁUKOMSKA - 20/Ł

Kochani Darczyńcy

Nasza córka Zofia jest trzynastolatką – uczennicą 6 klasy. Interesuje się muzyką, przyrodą, czyta dużo książek. Mieszkamy na wsi - Zosia, jej siedemnastoletnia siostra Celina, i my - Anna i Marcin.

Zosia od urodzenia choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce. Jest niepełnosprawna ruchowo – musi jeździć na wózku inwalidzkim i potrzebuje stałej pomocy drugiej osoby.

W przyszłości chciałaby się usamodzielnić najbardziej jak to możliwe. Dlatego intensywnie pracuje (10 godzin tygodniowo) na zajęciach rehabilitacyjnych i edukacyjnych. By zwiększyć możliwości rehabilitacji ruchowej musi się poddać skomplikowanej i kosztownej operacji stawów biodrowych (w marcu tego roku). Bardzo potrzebna jest też winda w naszym domu. Teraz by Zosia mogła dostać się do swojego pokoju, musimy wnosić ją po stromych schodach.

Operacja, rehabilitacja i budowa windy – są to koszty znacznie przekraczające możliwości finansowe naszej rodziny. Dlatego bardzo prosimy Was Kochani o wsparcie finansowe na realizację tych potrzeb. To właśnie Wy możecie nam pomóc mi w osiąganiu coraz większej samodzielności naszej Zosi, przekazując 1% swojego podatku lub dowolną wpłatę na subkonto Zosi w Fundacji „Słoneczko”.

Jak to zrobić? - wszystkie szczegóły poniżej.

Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Zofia, Anna, Marcin i Celina Łukomscy.

Żeby przekazać Zosi 1% podatku dochodowego należy wypełnić dwie rubryki w swoim zeznaniu podatkowym PIT. Poniżej wzór dla deklaracji podatkowej PIT36. W innych (PIT28, 36L, 37, 38, 39) rubryki wyglądają tak samo i znajdują się na końcu deklaracji.
Jeśli w poprzednim roku przekazaliście Państwo 1% dla Zosi i korzystacie w tym roku z automatycznego rozliczenia deklaracji PIT37 lub 38 przez Urząd Skarbowy to nie trzeba niczego zmieniać w tej deklaracji by nadal wspierać Zosię.

Można łatwo wypełnić swój PIT przy użyciu specjalnego programu umieszczonego na stronie fundacji:

Prosimy pamiętać o wypełnieniu rubryki „cel szczegółowy 1%” - Zofia Łukomska - 20/Ł. Bez tego
pieniądze nie trafią na subkonto Zosi. Aby przekazać dowolną wpłatę bezpośrednio na subkonto ZOSI w Fundacji „SŁONECZKO” można zrobić przelew bankowy w lub wpłatę na poczcie. Dane do przelewu: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SŁONECZKO”, Stawnica 33, 77-400 Złotów, nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010, koniecznie z dopiskiem: „Zofia Łukomska—20/Ł”.
System rozliczeniowy Fundacji „Słoneczko” daje gwarancję, że zebrane środki zostaną wykorzystane wyłącznie na cele rehabilitacyjne, zdrowotne i edukacyjne Zosi. Fundacja nie pobiera żadnych opłat ani prowizji.

DZIĘKUJEMY!!!