ANTONI BAJKIEWICZ - 192/B

Szanowni Państwo.

Antoś ma 2 latka. Nasz synek jest pogodnym, uśmiechniętym maluszkiem, ma też autyzm dziecięcy ( F. 84).

Antoni Bajkiewicz

Antoś od urodzenia rozwijał się nieco inaczej niż jego starsza siostra. Problemy z napięciem mięśniowym oraz asymetrią złożeniową sprawiły, że już jako 2 miesięczny niemowlak rozpoczął terapię metodą NDT BOBATH, by jego rozwój motoryczny mógł przebiegać bez zakłóceń. Była i nadal jest to ciężka praca rehabilitantów i rodziców nad każdym jego ruchem. Nagrodą i odpoczynkiem dla naszej rodziny miały być wymarzone wakacje w Bieszczadach. Antoś miał wówczas 11 miesięcy i szykował się powoli tego, aby stanąć  na swoich małych nóżkach. Antoś ciężko przeżył wakacyjny czas, a po powrocie z urlopu bardzo się zmienił. Zanikła mowa i gaworzenie. Antoś przestał interesować się domownikami, nawiązywać kontakt z siostrą oraz rodzicami. Pojawiły się lęki, krzyki i nieutulone płacze. Dziś wiemy, że dla Antosia zmiana otoczenia była mechanizmem spustowym, który wywołał szereg reakcji i zaburzeń, które dziś określane jest mianem AUTYZMU DZIECIĘCEGO.

Niemal natychmiast po regresie Antoś trafił do Poradni dla dzieci z autyzmem PRODESTE, gdzie zespół psychologiczno-pedagogiczny zdiagnozował poważnie zaburzenia we wszystkich obszarach funkcjonowania. Natychmiast rozpoczęła się terapia mająca na celu przede wszystkim wypracowanie kontaktu z zamkniętym w sobie Antosiem. Diagnoza integracji sensorycznej wykazała poważne zaburzenia na płaszczyźnie wszystkich zmysłów. Synkowi dokucza nadwrażliwośc  słuchowa i dotykowa, problemy z koordynacją, smakiem... Świat odbiera zupełnie inaczej niż my, zdrowi ludzie, a głośny dźwięk czy pogłaskanie po głowie sprawia mu autentyczny ból fizyczny. Stąd ogromna potrzeba terapii integracji sensorycznej. Antoś podlega wielospecjalistycznej terapii: psychologicznej, pedagogicznej, logopedycznej i neurologopedycznej, muzykoterapii, terapii integracji sensorycznej, terapii ruchowej, dogoterapii, hipoterapii, terapii zajęciowej i terapii grupowej. Jest to dla tak małego człowieczka ogromny wysiłek. Dla nas -  jego rodziców również, ale też niemały koszt. Najważniejsze jednak, że już po  roku terapii mamy nasze małe - wielkie sukcesy, synek czuje potrzebę kontaktu z nami, jest z bliskimi związany emocjonalnie,  pojawiają się pierwsze próby komunikacji co niesie za sobą większy spokój i uśmiech u Antosia. Każdy dzień przynosi nam nowe umiejętności Antosia.

Jednocześnie jednak, nasz synek ma stwierdzoną grzybicę układu pokarmowego, co może być jedną z przyczyn dysfunkcji, dlatego też Antek jest na specjalnej diecie bezcukrowej, bezmlecznej, bezglutenowej  i niskosalicylanowej oraz ma wyeliminowane produkty o wysokim stężeniu siarki. Dieta ta, nie będąca zbyt bogata w składniki odżywcze wymaga suplementacji. Ponadto Antosia czeka niebawem pobyt na oddziale chorób metabolicznych w Centrum Zdrowia Dziecka bowiem istnieje podejrzenie zaburzeń na tle matabolicznych u Maleńkiego.

Wiemy, że intensywna terapia i leczenie podjęte właśnie teraz mogą przybliżyć naszą szansę na sukces i wyleczenie Antosia. Jego młody wiek daje na to  ogromną szansę. Jednocześnie coraz trudniej jest nam pokryć ogromne wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją naszego  synka. Dlatego też zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wparcie finansowe dla naszego dziecka.

Jeśli mogą Państwo pomóc naszemu synkowi, prosimy o przekazywanie środków finansowych (również z 1% podatku za 2011 rok) na podane poniżej konto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”

Stawnica 33, 77-400 Złotów

NIP 767-15-85-965, KRS 0000186434, REGON 0572125388

Bank SBL Zakrzewo o/Złotów

nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

W treści przelewu należy wpisać : na leczenie Antoni Bajkiewicz symbol: 192/B

Dziękujemy Wszystkim,

Małgorzata i Łukasz Bajkiewiczowie.

Więcej o zmaganiach Antosia znajdą Państwo na naszym blogu :

www.antulek.blogspot.com