MAJA I GABRIELA BICKA - 181/B

Dzień dobry,

Maja i Gabriela Bicka urodziły się w 27 tygodniu ciąży (dokładnie trzy miesiące przed czasem) jako skrajne wcześniaki z wagą urodzeniową 720 i 860 gr. W szpitalu spędziły około trzech miesięcy. Wygrały walkę o życie jednak walka o zdrowie i samodzielność będzie jeszcze długo trwać.

Maja na skutek wcześniactwa boryka się mózgowym porażeniem dziecięcym,wodogłowiem pokrwotocznym (wylew do CUN III stopnia) , padaczką oraz retinopatią V stadium.  Na chwilę obecną nie widzi, jednak wierzymy że leczenie i odpowiednia rehabilitacja sprawią że niebawem zobaczy otaczający ją świat.  Nasza Córka mimo złych rokowań zaskakuje nas każdego dnia. Dostrzegamy postępy po każdej godzinie rehabilitacji. Po roku zmagań, 11 przebytych operacjach i intensywnej rehabilitacji Maja zaczeła reagować na światełka.

Gabrysia z wcześniactwa, wrodzonego zapalenia płuc, zespołu  zaburzeń  oddychania, wylewie  do CUN II/III stopnia, retinopatii wcześniaków I stadium wydaje się wychodzić na prostą. Niemniej jednak jest zagrożona niepełnosprawnością ruchową. Obecnie stwierdzono bardzo dużą wadę wzroku.

Zdajemy sobie sprawę, że jest to dopiero początek drogi w walce o sprawność naszych córek. Niestety samodzielnie nie jesteśmy w stanie sfinansować leczenia i rehabilitacji na odpowiednim poziomie. NFZ wspiera w bardzo ograniczonym zakresie. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe rehabilitacji naszych córek.

Świat jest piękny! My wierzymy, że nasze dzieci będą mogły go w pełni podziwiać.

Z góry dziękujemy za przekazanie 1,5% z podatku

Stawnica 33
77-400 Złotów
Nr KRS: 0000186434

W informacjach uzupełniających- cel szczegółowy 1,5% należy koniecznie wpisać

Maja i Gabriela Bicka 181/B

Darowizny na leczenie można wpłacać:
Stawnica 33
77-400 Złotów
Bank: SBL Zakrzewo O/Złotów
Nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Z dopiskiem darowizna dla Mai i Gabrieli Bickiej 181/B

Za każdą dotychczas wpłaconą darowizne serdecznie dziękujemy

Maja

Gabrysia

Dzięki Wam- Darczyńcom możemy pochwalić się małymi i wielkimi sukcesami Naszych córek.

Gabrysia po intensywnej rehabilitacji i zajęciach usprawniających jest wesołą, ciekawą świata dziewczynką .

Potrafi samodzielnie chodzić, bawić się, uczyć i poznawać otaczający świat.

Dzielnie pokonuje swoje bariery.Jest dzieckiem słabowidzącym mającym problem z porozumiewaniem się werbalnym.

Przed Gabrysią wiele godzin spędzonych z terapeutami, rehabilitantami i specjalistami, jednak dzięki otrzymanemu od Was wspraciu z 1% może systematyczcie korzystać z niezbędnej pomocy.

Maja jest niewidomą dziewczynka, która dzielnie walczy ze skutkami mózgowego porażenia dziecięcego. Nie siedzi, nie chodzi samodzielnie - ale.... mimo wszystko, tak jak rodzeństwo stara się aktywnie uczestniczyć w codziennym życiu.

Jest gadułą!!! chętną do poznawania świata i zdobywania nowej wiedzy. Fenomenalna pamięć i zadawanie miliona pytań na pewno jej to ułatwia ;)

Mimo złożonej niepełnosprawności jest bardzo wesołym dzieckiem które zaskakuje nas optymizmem kazdego dnia.

Kolejny rok za nami. Nad dziewczynami czuwa wspaniały sztab ludzi dzięki którym możemy pochwalić się efektami pracy naszych dzieci.

Każda godzina spędzona na sali z rehabilitantami,neurologopedą,czy terapeutą to krok do przodu i samodzielności. W 2018 odbyliśmy blisko 500 godzin różnego rodzaju zajęć rehabilitacyjnych, wspomagających!!. Córki ćwiczą wytrwale już 10 rok...tydzień po tygodniu.I wierzymy że ciężka praca przybliży ich do maksymalnej sprawności.

1% który od Was otrzymują dziewczyny wykorzystujemy na wspomniane ćwiczenia czy poniższy sprzęt (NF WALKER, aktywny wózek) dzięki któremu Majka i Gabi mogą samodzielnie brać udział w sportowych zawodach ( z sukcesami oczywiście !!) ;-)

Urosły prawda? ;) Działamy dalej!!

Dziękujemy –Maja, Gabi, Ania, Daniel