MARTYNA DWOJEWSKA - 165/D

Martynka urodziła się 8.05.2008r  jako pierwsza z trojaczek, z masą ciała 1100g w 30 tygodniu ciąży. W pierwszym roku życia zdiagnozowano u niej tetraparezę spastyczną w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego

Jej rozwój spychoruchowy jest opóźniony. Obecnie nie chodzi samodzielnie,nie siedzi, posadzona wymaga podporu.  Ma znacznie ograniczoną sprawność rąk, chwyta niewielkie przedmioty lewą ręką.

Ma dużą nadwzrocznść, nosi okulary, w 2013r przeszła w Krakowie udaną operację korekcji zeza obu oczu.

Martynka jest pod stałą kontrolą lekarza rehabilitacji,  neurologa, ortopedy, okulisty oraz rehabilitantów i neurologopedów. Uczęszcza do Ośrodka Rehabilitacji  Dziennej dla Dzieci, gdzie objęta jest rehabilitacją ruchową (metoda NDT-Bobath, PNF, Vojty, masaż dziecięcy, naświetlanie promieniami IR miejscowe-sollux czerwony, ), opieką psychologa, logopedy oraz terapią zajęciową.

Martynka stara się współpracować podczas terapii i chętnie w niej uczestniczy. Jest pogodną dziewczynką , która dużo rozumie. Zaczyna wypowiadać coraz więcej słów. Niezmiernie podoba jej się  świat obserwowany w pozycji stojącej, czego doświadcza podczas pionizacji, dlatego chcielibyśmy zrobić wszystko, aby dać jej szansę właśnie z takiej pozycji na niego patrzeć.

Rehabilitacja przynosi powolne ale dobre rezultaty, jednak potrzeba jej znacznie więcej, dlatego niezbędne są pieniążki na dodatkową prywatną rehabilitację, turnusy oraz specjalistyczne przedmioty ortopedyczne i sprzęt rehabilitacyjny, umożliwiający dalsze usprawnianie córki. Wszystko to jest bardzo kosztowne.

Dlatego zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe.

Wystarczy, że przekażesz swój 1% dla Martynki

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,, Słoneczko ,,

nr KRS 0000186434

w rubryce cel szczegółowy: na rehabilitację Martyny Dwojewskiej 165/D

Możesz również dokonać dowolnej wpłaty

77-400 Złotów,  Stawnica 33 A

Spółdzielczy Bank Ludowy Oddział Złotów

nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

z dopiskiem:

165/D  Martyna Dwojewska - darowizna

Za wszelką okazaną pomoc jesteśmy bardzo wdzięczni i serdecznie dziękujemy.

Gorące podziękowania za wszelkie dotychczasowe wpłaty

oraz każdy 1% podatku przekazany na subkonto Martynki

składają rodzice.