AMELIA NIEZGODA - 60/N

AMELIA NIEZGODA-60/N

Amelka urodziła się 10.04.2005 roku w 31 tygodniu ciąży.Zaraz po porodzie została odwieziona  do szpitala wojewódzkiego w Rzeszowie,gdzie poddano ją operacji zamknięcia przepukliny oponowo-rdzeniowej kręgosłupa i wszczepiono zastawkę komorowo-otrzewnową z powodu wodogłowia wewnętrznego.W szpitalu spędziłyśmy długie tygodnie,Amelka przeszła zapalenie opon mózgowych i zakażenie gronkowcem.Po długiej antybiotykoterapii i wykonaniu szczegółowych badań,kiedy okazało się że wyniki są zadowalające,Amelka została wypisana do domu.Miała wtedy 3 miesiące.

W 5 miesiącu życia Amelki,po przebytym zakażeniu dróg moczowych i kolejnym pobycie w szpitalu dowiedzieliśmy się także o dysfunkcji pęcherza moczowego z obustronnymi odpływami pęcherzowo- moczowodowymi i nefropatią lewostronną.Od tego czasu córka wymaga stałego cewnikowania-co 3 godziny w ciągu dnia i z odpływem do worka przez 9 godzin w ciągu nocy.Przyjmuje również leki wspomagające pracę nerek i pęcherza i zapobiegające powtarzającym się dość często zakażeniom dróg moczowych.

Na skutek przepukliny która u Amelki była bardzo wysoko umiejscowiona,rozwój ruchowy dziecka jest znacznie ograniczony(porażenie wiotkie kończyn dolnych).Amelka porusza się na wózeczku inwalidzkim.

Obecnie ma 6,5 roku,jest bardzo inteligentną i kontaktową dziewczynką,ciekawą świata i wszystkiego co ją otacza.Wkładamy całe nasze serca w walkę o sprawność i godne życie Amelki.Rehabilitujemy córkę(od 3 miesiąca życia) na wszystkie możliwe sposoby.Codziennie uczęszczamy na zajęcia w miejscu zamieszkania i ćwiczymy intensywnie w domu.Oprócz tego Amelka znajduje się pod stałą opieką wielu specjalistów:neurologa,nefrologa,urologa,ortopedy,okulisty,psychologa i pedagoga.Staramy się ze wszystkich naszych sił pomóc córce choć troszkę stać się sprawniejszą,poznać życia i cieszyć się nim na tyle,na ile pozwala jej niepełnosprawność.

Od września 2011 roku Amelka uczęszcza do przedszkola miejskiego do klasy "0".Bardzo lubi zabawy z rówieśnikami i cieszy się każdym dniem spędzonym z nimi na zajęciach.A czas wolny to dla niej czas stracony.

Rodzinę utrzymuje mąż,ja otrzymuję jedynie świadczenia pielęgnacyjne na Amelkę.Dlatego też dużym problemem w naszej sytuacji są pieniądze.Oprócz Amelki mamy jeszcze 3-letnią córeczkę Oliwię.Koszty rehabilitacji,turnusów,leków,środków pomocniczych(pampersy,cewniki,worki do zbiórki moczu)są bardzo duże i znacznie przewyższają możliwości naszej rodziny.

My,rodzice,chcielibyśmy zapewnić naszemu dziecku wszystko to co najlepsze i niezbędne do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania w przyszłości.Dzięki intensywnej rehabilitacji Amelka może sama poruszać się na wózeczku inwalidzkim i dzięki temu stała się bardziej samodzielna i samowystarczalna.A to poczucie niezależności od drugiej osoby jest bardzo ważnym elementem ludzkiej osobowości i silnego charakteru.Marzeniem naszej córki jest to,by w przyszłości zostać lekarzem i pomagać chorym i cierpiącym ludziom.A marzenie to może się spełnić tylko dzięki ciężkiej pracy,determinacji i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonego sobie celu.

Jeżeli chcielibyście Państwo pomóc naszej córeczce prosimy o przekazywanie środków finansowych na podane poniżej konto:

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM "SŁONECZKO"

STAWNICA 33, 77-400 ZŁOTÓW

NIP 767-15-85-965,  KRS 0000186434,  REGON 572125388

BANK SBL ZAKRZEWO O/ZŁOTÓW

NR KONTA: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

W treści przelewu należy wpisać: NA LECZENIE I REHABILITACJĘ AMELII NIEZGODY,                                                                             SYMBOL 60/N-DAROWIZNA.

Aby przekazać 1% PODATKU:

1.Trzeba obliczyć 1% podatku dochodowego należnego Urzędowi Skarbowemu

2.W zeznaniu za 2011 rok wpisać: NR KRS 0000186434 i obliczoną kwotę 1% podatku

3.Bardzo ważne aby wypełnić rubrykę CEL SZCZEGÓŁOWY 1%: NA LECZENIE I                                                       REHABILITACJĘ AMELII NIEZGODY, SYMBOL 60/N.

Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną nam pomoc!

Amelka z rodzicami