- 345/K

Schorzenie: wrodzona wada serca, dysmorfia, rzadka wada genetyczna, mózgowe porażenie dziecięce, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, niedowład kończyn dolnych oraz Celiakia.

Celiakia -  schorzenie polegające na występowaniu zaburzeń trawienia i wchłaniania jelitowego związanych z nietolerancją glutenu zawartego w zbożach.

Martyna na dogoterapii

Martynka urodziła się 19.07.2004 jako zdrowa i śliczna dziewczynka. Dostała 10 pkt w skali Apgar. Niestety w 2 dobie życia lekarze wykryli u niej wrodzoną wadę serca: ubytek międzykomorowy i międzyprzedsionkowy, zwężoną tętnicę płucną. Gdy skończyła 6 miesięcy, lekarze ze Szpitala Klinicznego w Poznaniu przeprowadzili operację korygującą wadę. Operacja się udała, jednak przez 3 kolejne doby Martynka nie mogła wybudzić się z narkozy. Mimo to lekarze zapewniali, że wszystko jest w porządku.

Dopiero gdy Martynka skończyła pierwszy rok, zauważyliśmy zmiany w zachowaniu naszego dziecka: jej rozwój psycho-ruchowy jakby się zatrzymał, nie mówiła, była bardzo nadpobudliwa, uderzała głową o podłogę. Do tego doszły przykurcze ścięgien i wynikający z nich chód na palcach. Neurolog orzekł, że w wyniku pooperacyjnego niedotlenienia mózgu doszło do Mózgowego Porażenienia Dziecięcego.
Trzy lata później, po wykonaniu badań genetycznych, padła nieco inna diagnoza: rzadka choroba genetyczna, która tłumaczyła zaburzenia zachowania (skłonność do agresji), dysmorfię twarzowo-kończynową (małogłowie, szeroka nasada nosa, mała żuchwa, krótkie palce rąk, przykurcze ścięgien) oraz współwystępującą wadę serca. Niestety nie wiadomo, jak leczyć tę chorobę.

Nasza córka  od 2 lat jest też na bardzo kosztownej  diecie bezglutenowej .

Obecnie Martynka uczęszcza na bezpłatną terapię organizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski w Swarzędzu: dogoterapię, sensomotorykę, hipoterapię, ćwiczenia usprawniające. Jest także intensywnie rehabilitowana w domu. To wszystko jednak za mało, by Martynka mogła uzyskać zadowalające efekty i dogonić rozwojem rówieśników. Bardzo potrzebne są też leki i dodatkowa (prywatna) rehabilitacja senso-motoryczna oraz kosztowne turnusy rehabilitacyjne .

Za wszelką cenę chcemy pomóc naszej  córeczce. Aby to osiągnąć, potrzebujemy Waszego wsparcia i Waszej pomocy, za co Wam już teraz bardzo dziękujemy!.

Joanna i Ziemowit Karpińscy.

Żeby zebrać pieniądze na rehabilitacje Martynki, założyłam córce subkonto w Fundacji Pomoc Osobom Niepełnosprawnych "Słoneczko"

Stawnica 33

77-400 Złotów

Bardzo proszę o wpłatę pieniędzy na konto bankowe:

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 koniecznie z dopiskiem "na leczenie i rehabilitację Martyny Karpińskiej nr 345/K"

Każdy z Państwa może także przekazać 1% podatku dochodowego wpisując w zeznaniu podatkowym :

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM "SŁONECZKO" NR.KRS 0000186434 również z dopiskiem dla Martyny Karpińskiej  345/K

Serdecznie dziękuję za każdy grosz, który zostanie wykorzystany na leczenie i rehabilitacje Martynki .

mama Martynki - Joanna Karpińska

Strona internetowa  Martynki  -  http://dla-martynki.blog.onet.pl